3 + 3 tipů jak vybrat název firmy

listopad 27, 2018

Výběr názvu firmy není vždy jednoduchýVýběr správného názvu firmy je jednou z klíčových věcí při založení společnosti. Nevhodně zvolený název může zhatit skvělý podnikatelský plán a naopak, dobře vybrané pojmenování může pomoci i průměrnému projektu. V podnikatelské historii najdeme mnoho příkladů, kdy jedna společnost koupila druhou právě proto, aby získala její značku. Jak tedy vybrat název firmy?

Nové firmy mají nejčastěji kapitál 1000 Kč, zájem o zakládání ale letos klesá

červenec 30, 2018

nove firmy kapital 1000kcRok 2018 se pravděpodobně nezapíše jako rekordní v počtu nově založených obchodních společností. Ačkoliv jsou společnosti s ručením omezeným či akciové společnosti čím dál dostupnější, ze statistik vyplývá, že zájem o ně letos není tak velký, jak by se mohlo očekávat. Na vznik nových firem má vliv současná ekonomika a její vyhlídky do budoucna.

Jak založit komanditní společnost

únor 23, 2018

komanditní společnostKomanditní společnost je obchodní korporací, která stojí na pomezí kapitálové a osobní společnosti. Jejími členy jsou komanditisté a komplementáři.

Akciová společnost - založení, orgány a likvidace

únor 9, 2018

akciová společnostPřemýšlíte o založení akciové společnosti? Láká vás vyšší prestiž, snadnější optimalizace výdajů a možnost proniknout na nové (i zahraniční) trhy? Dnes vám přinášíme článek na téma akciová společnost, ve kterém si můžete přečíst více o jejím založení, hospodaření i o tom, jak firmu zrušit, když se vám přestane dařit.

Založení společnosti - zakladatelská a společenská smlouva

leden 22, 2018

založení společnostiZákladním kamenem pro založení obchodní společnosti je dle platného práva společenská smlouva, příp. zakladatelská listina. V tomto článku si rozebereme její všeobecné náležitosti a bližší specifika u některých typů obchodních společností.

Živnostník nebo obchodní společnost?

prosinec 1, 2017

živnostník nebo obchodní společnostNa začátku každého podnikatelského záměru musí podnikatel vždy vyřešit základní otázku právní formy svého podnikání.

Mám podnikat jako živnostník, tedy osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) nebo mám založit obchodní společnost, např. společnost s ručením omezeným nebo akciovou společnost?

Jakou zvolit výši základního kapitálu u s.r.o.?

listopad 16, 2017

zakladni-kapitalV roce 2014 došlo ohledně výše základního vkladu k zásadním změnám. Přečtěte si náš článek, kde se těmto změnám podrobně věnujeme.

Veřejná obchodní společnost

listopad 1, 2017

veřejná obchodní společnostVeřejná obchodní společnost je oblíbenou právní formou ve světě a mnoho začínajících podnikatelů o ní uvažuje i v podmínkách České republiky. Poradíme vám, co vše budete muset vyřídit, než začnete podnikat. A také se zde dozvíte základní informace o této právnické osobě, která se aktuálně zřizuje podle nového zákona o obchodních korporacích.

Webové stránky jako ze žurnálu

září 12, 2017

webové stránkyWebové stránky jsou něco jako výkladní skříň vaší firmy. Často jsou tou první věcí, kterou váš potenciální klient uvidí. Důležité je nejen to, jak vypadají, ale také jak snadno se na nich dá pohybovat a zda tam jsou informace, které ho zajímají. To vše dohromady mnohdy rozhodne, jestli se vaším zákazníkem opravdu stane, nebo půjde o dům dál.

Jak na založení s.r.o. na Slovensku

červenec 31, 2017

podnikani SlovenskoChystáte se začít podnikat u našich východních sousedů a nevíte kde začít? Postup založení společnosti s ručením omezením se u nás a na Slovensku zase tolik neliší. Přece jen se ale pár rozdílů najde. Jaké jsou konkrétní podmínky založení s.r.o. na Slovensku se dozvíte v našem článku.

Joomla SEF URLs by Artio