Jak založit s.r.o. na míru: nechte si poradit od specialistů

únor 17, 2014

jak založit s.r.o.Chcete začít podnikat a ztrácíte se v české legislativě? Jelikož od roku 2014 platí nový zákon o obchodních korporacích, není se čemu divit. Založení s.r.o. není jednoduché. Pokud chcete, aby vaše společnost splňovala vše nezbytné, určitě se vyplatí tento krok konzultovat s právníkem nebo s jiným odborníkem na danou problematiku. Namístě je také zvážení koupě s.r.o., která bude již založená a připravená k zahájení podnikatelské činnosti.

Na úvod bychom chtěli říci, že můžete vybírat ze čtyř nejběžnějších typů obchodních společností. Prvním z nich je společnost s ručením omezeným (u nás v Čechách nejrozšířenější), dalším akciová společnost (není tak populární, je potřeba větší kapitálová investice), následují komanditní společnost a veřejná obchodní společnost - část společníků vždy ručí celým svým majetkem stejně jako při podnikání jako OSVČ. Jelikož od nového roku navíc můžete založit s.r.o. už od 1 Kč, zůstává zde pouze nezbytné zařizování a problémy s legislativou. Kapitálová otázka - kde vzít 200 000 Kč - je tedy již vyřešena.

Když nechcete s.r.o. zakládat sami

Teď se zaměříme pouze na založení společnosti. Ne na to, zda chcete vy sami působit ve společnosti nebo jestli si k sobě vezmete společníka. Ano, společnost s ručením omezeným můžete založit i pouze jako jedna fyzická osoba. Založení s.r.o. zabere spoustu času. Jedná se o týdny až měsíce zařizování. Každý úřad, který navštívíte, má ze zákona stanovenou nějakou lhůtu, ve které musí vaše požadavky vyřídit. Mnohdy je to i 30 dní.

Jestliže dodáte neúplné podklady, může vám žádost vrátit k přepracování a vy začínáte od začátku. Musíte si vystát fronty na živnostenském úřadě, na sociálním a zdravotním, na finančáku, zajít na příslušný rejstříkový soud a také se domluvit na pracáku (pokud budete mít nějaké zaměstnance). Nemůžete tam jít ale kdykoliv - na mnoha úřadech fungují jen v pondělí a ve středu úřední hodiny.

Spolupráce se specialistou se vyplatí

Jak si od této nepříjemné administrativy pomoci? Buď si ještě před fungováním samotné firmy seženete sekretářku, která vám vše oběhá (zároveň ale nesete odpovědnost, že to vše bude správně) nebo založením s.r.o. někoho pověříte. V ideálním případě specialistu, který se v dané problematice orientuje, ba přímo se jí živí. Na českém trhu takto působí firma Companies.cz, která se specializuje na prodej s.r.o. na míru i na prodej již založených společností, které stačí pouze převést na vaše jméno a druhý den již můžete začít podnikat.

Co vše zahrnuje balíček založené společnosti

Ptáte se tedy, jak založit s.r.o. na míru, aby se vám skutečně vyplatila? Ještě před objednávkou služby je dobré si ověřit, co vše objednávaný balíček bude obsahovat. V ceně je často sepsání společenské smlouvy a stanov (za vaší osobní účasti), dále vyřízení živnostenského oprávnění (především se vyřizují volné živnosti, ke kterým není potřeba dokládat žádné specifické dokumenty), dále podání návrhu na zápis do obchodního rejstříku a jeho vyhotovení. Nechybí ani zřízení orgánů společnosti nebo zajištění sídla firmy, které může mít podobu třeba i virtuální kanceláře - pokud toužíte po prestižních prostorách a nemáte možnost si je sami zajistit.

Založit s.r.o. trvá týdny až měsíce

Jak dlouho takové založení trvá? Délka je velmi individuální. Většinou záleží na konkrétních požadavcích, které na společnost máte a také na termínech vybraných institucí a státních organizací, které je potřeba kontaktovat. Může to být 14 dní, 1 měsíc i 2 měsíce. Vše závisí na vaší individuální domluvě. V neposlední řadě vás jistě bude zajímat cena, která činí kolem 20 000 Kč za jednu společnost. Dříve bylo součástí i splacení základního kapitálu, ten ale od nového roku není dle zákona o obchodních korporacích vyžadován.  Jestliže ale chcete, aby i přesto vaše firma měla nějaký kapitál do začátku, můžete se na něm samozřejmě domluvit.

Pro podrobnější informace vám doporučujeme navštívit webové stránky www.prodej-koupe-sro.cz, na kterých najdete vše důležité včetně kontaktu na firmu Companies.cz.

 

Joomla SEF URLs by Artio