Zakládáte IT firmu - zkuste Microsoft BizSpark

červenec 21, 2012

Tip pro začínající IT firmy - Microsoft BizSparkPokud zakládáte IT společnost, mohl by se Vám hodit následující tip jak přijít zcela zdarma k jinak velmi drahému softwarovému vybavení. Řešením je program Microsoft BizSpark určený pro začínající firmy v IT oboru.

Peníze až na prvním místě

Předně je třeba říci, že ze strany softwarového giganta jde o velmi dobře promyšlený marketingový tah. Začínající firmy po svém založení často zápasí s každou korunou a tak není divu, že namísto placených produktů raději hledají open source alternativy. A Microsoft zřejmě pochopil, že pokud si vybudujete tým vývojářů a vytvoříte frameworky založené na bezplatných platformách, jen těžko pak budete přecházet na něco placeného. Díky BizSpark programu se začínající firmy ocitají v pozici, kdy při výběru vhodné technologie nemusí zvažovat její cenu, ale čistě jen její použitelnost. Díky tomu se karta obrací, startující firma vybuduje své zázemí na microsoftích technologiích a po třech letech u nich s vysokou pravděpodobností zůstane.

Co vstupem do programu získáte

Vstupem do programu Microsoft BizSpark získáváte možnost po dobu účasti v programu zcela zdarma vyzkoušet jakýkoliv software společnosti Microsoft. A pokud zde uvádíme jakýkoliv, tak se myslí skutečně jakýkoliv, včetně všech historických verzí. Na druhé straně spektra jsou naopak nejnovější verze. To má obrovskou výhodu tehdy, pokud potřebujete otestovat vaše aplikace pro nějaké specifické prostředí.

Mezi další neopomenutelné výhody patří technická podpora ze strany Microsoftu a jeho partnerů, dále možnost propagace firmy v databázi BizSpark a v neposlední řadě možnost získat zajímavé obchodní kontakty na setkáních, které jsou součástí programu.

Podmínky, které musí vaše společnost splňovat

Microsoft samozřejmě stanovil určité podmínky pro vstup do programu. Jsou však nastaveny velmi rozumně, takže pro opravdové startující firmy není problém je splnit.

  • První z nich je, že firma nesmí být starší než 3 roky.
  • Druhá podmínka se týká ročního obratu společnosti, který by neměl přesáhnout 500 tisíc USD, což je podle současného kurzu 10,5 milionu Kč. To je docela luxusní limit a firma, která jej překročí určitě nebude mít problém si potřebné licence koupit.
  • Třetí podmínkou je, že společnost musí být v soukromém vlastnictví.

Je účast v Microsoft BizSpark opravdu bezplatná?

Účast v Microsoft BizSpark vás opravdu nebude stát vůbec nic. Když Microsoft v roce 2009 program zaváděl, byl součástí podmínek výstupní poplatek v symbolické výši 100 USD, tedy asi 2000 Kč. Následně však v Microsoftu zřejmě přišli na to, že náklady na administraci tohoto poplatku by byly vyšší než samotný poplatek a zrušili jej. Od té doby je program zcela bezplatný.

S účastí v programu nejsou spojeny žádné další závazky. Nemáte žádnou povinnost prezentovat výsledky vašeho vývoje Microsoftu ani povinnost produkty po skončení účasti v programu zakoupit. Samozřejmě, měli byste je přestat používat.

 

Nyní už je pouze na vás, zda se rozhodnete do programu vstoupit. Určitě jde o lákavou možnost, zvláště pokud mezi produkty jsou veškerá serverová řešení, vývojářské nástroje nebo třeba podnikový informační systém Microsoft Dynamics. Na druhé straně, za tři roky budete stát před rozhodnutím, zda začínat od nuly s jinými nástroji nebo začít platit nemalé licenční poplatky.

Joomla SEF URLs by Artio