Jak na úklid firemních prostor

listopad 13, 2014

úklid firmyŘešíte úklid prostor ve své firmě a nevíte, zda je lepší investovat do kvalitní čistící techniky nebo najmout specializovanou firmu? V tomto článku vám zkusíme poradit, pro jakou z těchto dvou možností se rozhodnout. Úklid firmy rozhodně není nic jednoduchého, obzvlášť pokud máte k dispozici více prostoru než jen jednu kancelář.

Úklid firmy zahrnuje úklid kanceláří, průmyslových prostor nebo hal, ve kterých se skladuje materiály. Především kanceláře by se měli pravidelně uklízet, a to alespoň jednou až dvakrát týdně. Prach na stole a na skříních, špinavá podlaha nebo nečistá okna, přes která není vidět ven, vám k pracovnímu komfortu nepřispějí. Stejně tak byste veškeré své pracovní věci měli udržovat v naprosté čistotě, pracovní dokumenty, smlouvy a faktury mít uspořádané, protože nikdy nevíte, kdy budete co rychle potřebovat najít.

Využít služeb specializované uklízecí firmy?

Jestliže nemáte dostatek času na úklid nebo nemáte vhodné pracovníky, kteří by u vás ve firmě uklízeli, můžete využít služeb profesionální uklízecí firmy. Je ideální vybrat si firmu, která sídlí ve vašem okolí, aby se vám úklid zbytečně neprodražoval. Je možné se domluvit i na konkrétním času, během kterého se u vás bude uklízet. Ideální je to po pracovní době, kdy úklid nikoho neruší.

Služeb takové firmy můžete využívat pravidelně nebo jen příležitostně - například po velkém firemním večírku. Některé firmy kromě samotného úklidu provádějí také deratizaci, dezinfekci nebo dezinsekci či zajišťují ostrahu objektů. Nabízené služby jsou tedy často komplexního charakteru a vyplatí se je zvážit.

Když chcete uklízet sami

Jestliže si chcete firemní prostory uklízet sami, doporučujeme vám na to zaměstnat speciálního pracovníka, kterému můžete dát výrazně nižší plat za hodinu než kolik pobírají vaši běžní pracovníci. Zaměstnání je ideální na zkrácený pracovní úvazek, protože uklízet osm hodin každý pracovní den určitě nebude.

Profesionální čistící technika

Aby se vám uklízelo lépe, doporučujeme koupi profesionální čistící techniky, která zvládne vše za vás. Takové čističe můžete zakoupit například pod značkou Nilfisk. Jedná se o firmu, která má mnohaletou historii a trh aktuálně zásobuje veškerou technikou potřebnou pro čištění domácností i firem. Nilfisk je původně dánská společnost, která se zaměřuje na vysokou kvalitu svých výrobků, jak na jejich materiály, tak i na technologické procesy, kterými se zhotovují.

Co vše zahrnuje nabídka těchto čističů? Jedná se například o vysokotlaké čističe, průmyslové vysavače, centrální vysavače, stroje na čištění koberců, podlahové mycí a leštící stroje, zametací stroje nebo parní čističe. S Nilfiskem si tak můžete pohodlně vyčistit všechny prostory ve své společnosti.

Vyberte si vysokotlaký čistič na univerzální čištění

Pozornost bychom chtěli věnovat především tlakovým myčkám. Oblíbený vysokotlaký čistič Nilfisk je dodáván s celou řadou příslušenství. Můžete si vybrat z několika osvědčených modelů. Nilfisk nabízí čističe pro domácí i firemní použití, studenovodní i horkovodní. Všechny čističe jsou velmi výkonné a dají se využívat jak pro úklid vnitřních prostor, tak i pro úklid venku. Jsou vhodné do průmyslových hal, do kotelen i do skladů. Při výběru čističe je potřeba zvolit konkrétní typ, který může být určen na méně náročné, středně náročné i velmi náročné čištění. Jestliže si nemůžete vybrat, ideální je se poradit s výrobcem.

I když se vám počáteční investice může zdát vysoká, je dobré na ni pohlížet z dlouhodobého horizontu. Jelikož mají čističe dlouhou životnost, budete s nimi moci pohodlně uklízet i několik let. Cena se pohybuje od 3 000 do 400 000 Kč.

 

Joomla SEF URLs by Artio