Virtuální sídlo je jen pro podvodníky!?

květen 8, 2018

workspace 2985783 640Mezi lidmi stále převládá názor, že virtuální sídlo je jen pro podvodníky. Je tomu opravdu tak? Chtějí se zde nedůvěryhodné společnosti a podvodníci skrývat před světem?

Virtuální sídlo, co to je?

Tento pojem v sobě skrývá službu. Jedná se o druh pronájmu adresy za účelem jejího zápisu do obchodního rejstříku. Virtuální je, protože se nepočítá s tím, že tuto adresu bude někdo fyzicky obývat. Zároveň se jedná o místo, kde nejste jediní, ale s Vámi má toto sídlo napsáno více právnických osob.

Až na to přijdou, dostanu pokutu?

Nemusíte se ničeho bát, pokuta Vám nehrozí. Od roku 2009, po novelizaci občanského zákoníku, nemusí právnické osoby určit své sídlo adresou, kde skutečně sídlí. Tím pádem zrušením § 19 c) odst. 2 občanského zákoníku se oficiální legalizovaly virtuální sídla.

Takže stát ty podvodníky podporuje?

V tomto odstavci nadešel čas zbořit mýty o spojení virtuálních sídel a podvodníků. Zdá se to být neuvěřitelné, ale v dnešní době podnikání, kde můžete být youtuber, učitel na vlastní pěst, freelancer všeho druhu, ale i vlastník e-shopu, sami uznáte za vhodné, že vlastnit kancelář, když vše můžete dělat z domu, je trochu nadbytečné. Proč platit nájem, když jste pořád v terénu nebo doma? Tuto službu však využívají i nadané projekty tzv. startupy, které zrovna začaly podnikat a chtějí náklady minimalizovat. Jak sami vidíte, je spousta druhů podnikání, kde tato služba virtuální kanceláře dává smysl.

Založení s.r.o. s virtuálním sídlem je dnes hračka

Začali jste přemýšlet, že i vy využijete virtuální sídlo? Založení společnosti s ručením omezeným je dnes hračka stejně jako mít sídlo společnosti na dobré adrese (alespoň to virtuální sídlo). Díky specializovaným firmám, které Vám dokáží pomoci od A do Z se založením vaší společnosti. Takže pokud nejste typ, který rád chodí po úřadech, vyplňuje spoustu formulářů, nechte to udělat někoho jiného, je to to nejjednodušší, co můžete udělat. Navíc máte jistotu, že vše proběhlo správně a bez zbytečných chyb a nedodělků. Takže pokud Vás něco baví a chcete to prodat světu, nebojte se a začněte podnikat a nemějte strach využít virtuální sídlo.

Joomla SEF URLs by Artio