Založení ready made akciové společnosti

červenec 8, 2013

ready made akciová společnostReady made akciová společnost představuje jednu z obchodních společností, kterou si můžete zakoupit nebo nechat založit na míru. Ready made firmy ji většinou nabízejí spolu se společností s ručením omezeným a s evropskou společností. Na našem portálu se dnes zaměříme na podmínky získání takové společnosti. Povíme vám, co vše k ní budete potřebovat, za jak dlouho ji získáte a také kolik za ni zaplatíte.

Na úvod však krátce základní informace o a.s.. Základní kapitál akciové společnosti je rozdělen na takzvané podíly - akcie, které jsou obchodovatelné a jejichž vlastníkem se může stát prakticky kdokoliv. Pro založení společnosti se sepisuje zakladatelská smlouva a splácí se základní kapitál, jehož minimální výše činí 2 miliony (pokud je společnost zakládána bez veřejné nabídky akcií) nebo 20 milionů Kč (s veřejnou nabídkou akcií). Akciová společnost povinně vytváří orgány, jako je valná hromada, představenstvo a dozorčí rada.

Podmínky pro vznik ready made akciové společnosti

Mnoho lidí se v začátcích podnikání potýká s nedostatkem finančních prostředků a půjčka na částku 2 miliony Kč u nich nepřichází v úvahu. V takovém případě se jistě vyplatí zvážit ready made a.s., která má plně splacený základní kapitál a je připravena k zahájení podnikatelské činnosti.

Pokud chcete začít podnikat rychle, získáte ready made akciovou společnost již za 24 hodin. Jestliže budete chtít založit společnost na míru, tato lhůta se vám prodlouží na pár týdnů. Jelikož bude potřeba sepsat společenskou smlouvu, vyřídit živnostenské oprávnění a podat návrh na zápis do obchodního rejstříku. V případě koupě ready made akciové společnosti se veškeré akcie převedou na vaše jméno a vy se tak stanete majitelem této společnosti. Sepisuje se zde smlouva o převodu cenných papírů.

Rovněž je nutné uspořádat valnou hromadu, na které se proberou všechny změny týkající se nové společnosti. Může se jednat například o změnu názvu společnosti a jejího sídla, statutárních orgánů, předmětu podnikání, počtu akcionářů apod.

Při koupi ready made akciové společnosti se rovněž ptejte na čestné prohlášení představenstva, ve kterém by mělo být obsaženo, že společnost dosud nevykonávala žádnou ekonomickou činnost.

Ready made akciová společnost - co s její koupí získáte

Každá firma nabízí v rámci založení a.s. něco trošku jiného. Připravili jsme pro vás stručný přehled nejběžnějších vlastností, kterými by nově vzniklá a.s. měla dispononovat. Jejich charakteristiku uvádíme v bodech:

  • ready made akciová společnost byla založena výhradně za účelem dalšího prodeje,
  • má na 100 % splacený základní kapitál a je zapsána v obchodním rejstříku,
  • živnostenské oprávnění obsahuje všechny volné živnosti (k vázaným a koncesovaným je často nutné splnit specifické podmínky, proto nemohou být sjednány),
  • žádná obchodní historie, dluhy ani závazky,
  • společnost je registrována k dani z příjmů právnických osob, někdy i k DPH,
  • nezávislým auditorem je zpracováno potvrzení o bezdlužnosti,
  • jsou sepsány stanovy a společenská smlouva.

Založení ready made a.s. v praxi

Ready made firma za vás běžně složí veškeré nutné poplatky (za notáře, živnostenské oprávnění apod.). Cena za ready made akciovou společnost se pohybuje od 55 tisíc Kč. Ještě před objednáním si dobře prostudujte, co vše balíček služeb, který kupujete, obsahuje. Hledejte reference na vybranou firmu. Často se vyplatí, pokud spolupracuje například s advokáty, finančními a daňovými poradci nebo účetními. Můžete si tak snadno zajistit komplexní služby.

Joomla SEF URLs by Artio