Životní pojištění ochrání vás i vaše blízké

únor 20, 2015

životní pojištěníŽivotní pojištění je jednou z nejběžnějších pojistek. Měl by si ho sjednat každý, kdo chce ochránit svou rodinu v případě své smrti, nebo sebe v případě zranění s trvalými následky. Pokud podnikáte, možná jste v situaci, že je na vašich příjmech závislá celá rodina. Pak se rozhodně vyplatí nad touto pojistkou dlouho nerozmýšlet a nic zbytečně neriskovat.

Zájem o životní pojištění rok od roku roste. Nabízí ho celá řada pojišťoven a vyplatí se tak opravdu pečlivě vybírat, abyste zvolili takové pojištění, která vám bude na 100 % vyhovovat. Některé pojistky se totiž uzavírají téměř na celý život - minimálně do důchodového věku - a tyto pojistky pak není možné lehce změnit. Můžete je různě modifikovat v rámci jednoho produktu u jedné pojišťovny, jen těžko ale přejdete ke konkurenci.

Rizikové životní pojištění

Rizikové životní pojištění je prvním - základním životním pojištěním, které se nabízí na trhu. Toto pojištění se často sjednává například v rámci hypotečních úvěrů a kryje pouze riziko smrti. Pokud tedy zemřete, osoba uvedená jako oprávněný příjemce ve smlouvě, získá celou pojistnou částku. Toto pojištění je nejvíce flexibilní, jelikož je ho možné libovolně měnit nebo i rušit. Žádná část peněz zde nejde na spoření. I pokud si tedy pojištění budete platit celý život a nic se vám nestane, nakonec z něj nic nezískáte. Pokud si pojistku platíte s úvěrem, je běžné, že se pojistná částka postupem času snižuje, jak je úvěr splácen.

Kapitálové životní pojištění

Toto pojištění již má spořící složku. Jedná se o nejčastější životní pojistku, kterou si můžete sjednat a nachází se v nabídce téměř všech českých pojišťoven. Toto životní pojištění se uzavírá na smrt a dožití, což znamená, že pokud se dožijete konce pojistné smlouvy, budou vám naspořené prostředky vyplaceny ve formě odbytného. V případě kapitálového životního pojištění se odvádí částka v řádu několika stokorun, která se dělí na pojištění a spoření. Kromě životní pojistky zde může být v rámci pojištění sjednána také úrazová pojistka.

Investiční životní pojištění

Tato forma životního pojištění vám dává největší volnost. Sami si totiž volíte investiční portfolium, a pokud dobře investujete, můžete na tom hodně vydělat. Zde se ale vyplatí vzít si k ruce poradce, který se s vámi na vaše investice podívá. Je poměrně náročné sestavit výhodné investiční portfolium, jelikož tyto produkty se na trhu neustále vyvíjejí a je tedy nezbytné svou strategii čas od času změnit. Investiční pojištění byste si stejně jako to kapitálové měli uzavřít alespoň na 10 let. V případě kratšího termínu na něm nic nevyděláte a budete rádi, když se zaplatí vaše výdaje. I k investičnímu životnímu pojištění se nabízí další připojištění, například na nemoc nebo na úraz.

Jakoukoliv z těchto pojistek si můžete sjednat jako fyzická osoba, ale ochránit ní tak i své příjmy z podnikání. Pomůže vám zde nezávislý pojišťovací zprostředkovatel. Jestliže si nejste jisti výběrem pojistného produktu, určitě ho neváhejte kontaktovat. Ušetříte si tak nejen svůj čas, ale i finanční prostředky, které byste museli na pojištění vynaložit.

Pojištění pro podnikatele

Životní pojištění může být spolu s pojištěním majetku součástí podnikatelského pojištění, o kterém jsme vás informovali už v minulém článku. Toto pojištění si pak můžete sjednat jako OSVČ i jako společník v obchodní společnosti. V rámci něj si můžete navolit přesně ty pojistky, kterých byste rádi využili. Lehce si tak zařídíte výhodné pojištění na míru svým představám.

Joomla SEF URLs by Artio