Rozhovor s podnikatelem Antonínem Votočkem

říjen 22, 2018

Rozhovor antonin votocekPovedlo se nám položit několik otázek podnikateli Antonínovi Votočkovi, který prodává dveře a podlahy od roku 1994. Jeho firma Stavby spol. s.r.o. dodává pouze dveře značky Sapeli v Hradci Králové a Pardubicích. Proč a jak k této volbě dospěli se dočtetete v našem rozhovoru. Do svého portfolia řadí i prvotřídní ceraminové podlahy, které jsou jedním z toho nejlepšího co do svého příbytku můžete mít. Tento charismatický pán vlastní dvě Sapeli centra a jeden Sapeli point. Víc o jeho podnikání si přečtete v tomto rozhovoru. My můžeme jen prozradit, že to stojí za to. 

 

1) Jak společnost STAVBY spol. s r.o. vznikla? Jaké byly její začátky?

Společnost STAVBY spol. s r.o. vznikla v roce 1994. Byla založena pro realizaci dveří ve stavebnictví. Z názvu STAVBY vyplývá, že jsme měli zkušenosti se stavebnictvím a jen jsme se rozhodli pro specializaci na interiérové a vchodové dveře.

Začali jsme být i odborníci při prodeji, ale také při servisu, který nabízíme k prodeji dveří. Kladli jsme důraz na kvalitu montážních prací a řešení reklamací. Proškolili jsme nejen obchodní tým, ale také pracovníky montážních skupin, kteří dveře s obložkami montovali.

Povedlo se nám vybudovat krásné prodejny, kde jsou vystaveny dveře v obložkách. Zákazníci si tak mohou představit, jak budou dveře vypadat v jejich interiérech.

 

2) Specializujete se od začátku na dveře Sapeli? Prodávali jste i jiné dveře?

Impulzem k založení firmy bylo obecně dodávat zákazníkům interiérové dveře. Ze začátku jsme se snažili prodávat a montovat dveře od různých výrobců včetně zahraničních. Postupem času se jednoznačně pro nás vyprofilovalo jako nejperspektivnější spojení se značkou SAPELI. Je to ryze česká firma a splňovala naše požadavky na kvalitu výrobků. Také nám umožnila provádět následný servis se zajištěnou podporou od výrobce. Proto jsme velice brzy, po krátkém průzkumu trhu s dveřmi, začali prodávat pouze české dveře SAPELI.

 

3) Proč právě dveře Sapeli? Jsou něčím jiné či lepší než ostatní dveře, které najdeme na českém trhu?

Dveře SAPELI mají design, který je vždy v dané době moderní. Sapeli se postupem času stalo lídrem na trhu s dveřmi. Tím také začali určovat směr designu českých interiérových dveří. Jaký prvek na dveře použije SAPELI do roka najdete určité modifikace i u jiných výrobců. Dveře jsou vyráběny na kvalitních automatických linkách, které dnes nahrazují anebo dokonce zdokonalují dřívější řemeslnou práci. Tak jak dnes dovedou automatické brusky vybrousit dýhovaný povrch dveří to už se nepodaří ani sebezručnějšímu řemeslníkovi.

Proto byla tato práce nahrazena automaty na zpracování jednotlivých činností při výrobě dveří. Nejmodernější technologie se používají i při konečných povrchových úpravách. Dveře se pouze ručně zasklívají a osazují mřížkami. Na dveře se používají kvalitní materiály, které zabezpečují vynikající kvalitu konečného výrobku. Dveře SAPELI se vyznačují výbornou kvalitou. Před uvedením na trh jsou i jednotlivé komponenty, které jsou poté montovány na dveře (panty, mřížky, sklo rámečky) zkoušeny ve zkušebnách a vyhodnocovány.

 

4) Na webových stránkách máte úžasné celoskleněné stěny. Jakou mají odolnost?

Od roku 2015 se zabýváme také prodejem a montáží celoskleněných dveří a stěn. Ano většinou se všem zákazníkům celoskleněné prvky líbí, protože jsou moderní, vzhledné a zkrášlují interiéry. Vždy přijde otázka na bezpečnost skla. Každý jsme již v životě nějaké sklo rozbil a někdo se při tom i pořezal. Máme ke sklu určitý respekt.

Celoskleněné prvky jsou dodávané s tzv. kalením. Kalení zajišťuje několika násobně vyšší odolnost vůči nárazu, větší pevnost v ohybu a také vyšší tepelnou odolnost. Bezpečí u tohoto skla je zajištěno tím, že kdyby přeci jen došlo k nenadálému rozbití rozpadne se sklo na tisíce malých úlomků, a tím je minimální možnost, aby došlo k úrazu. Pro Vaši představu jsou to stejné úlomky jako když se rozbije přední sklo u auta a jste zasypaní ale ne pořezaní.

 

5) Vypadá to, že na ně umíte vytvořit v podstatě cokoliv. Jakou metodu využíváte? Je opravdu možné vytvořit jakýkoliv motiv?

Výrobní možnosti jsou neomezené a je jen na zákazníkovi, jak chce, aby dveře vypadaly.

U základních modelů, kde je design již definován, jde už jen o to, který model a v jakém provedení si zákazník vybere. Pokud je pro zákazníka malý výběr, dostáváme se poté k individuálnímu řešení a zde se nám nabízejí různé varianty provedení.

Barevné provedení je možné provést z celé šíři barevného spektra, vzorník barev RAL. U provedení dveří s větší mechanickou odolností je možné dveře vyrobit dle vzorníků EGERR. Pro možnost vlastního dokončení dodáváme dveře s povrchovou úpravou KARTON, na který lze malovat, tapetovat nebo nanášet interiérové stěrky. Skla lze doplnit keramickým potiskem, dravírem či pískováním, a to vždy i dle svých návrhů. Pro individuální řešení interiérových dveří máme i provedení dveří s potiskem dle dodaného foto materiálu.

Rozměrová omezení jsou již také téměř minulostí, protože moderní materiály nám umožňují dveře s obložkami vyrábět až do výšky 2600 mm.

 

6) Jakou nejzajímavější zakázku jste realizovali? Čím byla atypická?

Za naší již dlouhou historii, kdy jsme realizovali již téměř 20 tis. zakázek jich bylo hned několik originálních. Naše zakázky jsou řešeny vždy individuálně a každému zákazníkovi řešeny na míru. Nezáleží na tom, zda se jedná o jedny nebo stovky dveří v zakázce.

Akci, kterou považujeme za atypickou bylo řešení interiéru o rozměru 20 m x 20 m, a to pouze celoskleněnými stěnami s dveřmi, kde jsme pomocí těchto segmentů vytvořili několik kanceláří. Neuvěřitelně moderní prostor, kde všichni jsou odděleni a přesto spolu.

Různé akce, kde je vždy potřeba najít nové řešení, jako je třeba boční světlík u posuvných dveří. Dále například nadpraží propojující dveře až ke stropu včetně bočních světlíků. Atypické potisky dveří a jejich barevná řešení dle návrhu architektů.

 

7) Máte velké spektrum produktů. Máte nějaký oblíbený produkt, který vyniká nad ty ostatní a jste hrdý na to, že ho můžete nabízet právě vy?

Mým nejoblíbenějším produktem je celá řada dýhovaných dveří a já jim říkám dveře s překvapením. Dýhované dveře ať lakované nebo olejované vždy ještě po určité době dozrají. Jejich povrch se okysličuje a mění barvu, a to nejen že tmavnou, ale zbarvují se i do určitých tónů. Dveře z ořechové nebo třešňové dýhy jsou po vybarvení překrásné.

V dýhovaných dveří je značka SAPELI dominantní a jsme rádi i my, že je máme v nabídce.