Pojištění pro firmy

srpen 17, 2015

pojištění pro firmyJestliže podnikáte, nezapomeňte na sjednání vhodného životního i neživotního pojištění. Pojistit byste měli nejen sebe, ale také své zaměstnance. Podnikatelské subjekty nejčastěji uzavírají pojištění majetku, odpovědnosti za škodu, pojištění automobilu a samozřejmě i životní pojištění. Nabídka produktů se zde velmi podobá té, které je připravena pro občany.

Sjednat si pojištění k podnikání není v dnešní době složité. Určitě na něj nezapomínejte - pro mnoho podnikatelů je téměř nutností. Obzvlášť pokud podnikáte jako OSVČ a za závazky ručíte celým svým majetkem. Pokud pak náhodou zkrachujete, můžete se dostat do velkých problémů.

 Správně vybraná pojistka vás ale před takovou situací může ochránit. Rozsah i cenu pojištění si nastavíte tak, aby co nejméně zatížilo váš rozpočet. Nepodceňujte jej tedy v začátcích podnikání ani v jeho průběhu. I když jste již zkušení podnikatelé, můžete bez pojištění nepříjemně narazit. Pojištění je to jediné, co vás ochrání například i před likvidačními škodami, které buď nastanou vám, nebo je omylem způsobíte někomu jinému.

Pojištění pro podnikatele pokrývá základní rizika podnikání

Znáte základní rizika svého podnikání? Správná pojišťovna vám pomůže s úhradou ztrát, které by mohly ohrozit chod vašeho podnikání. V první řadě se jedná o škody na movitém a nemovitém majetku, dále o náhradu újmy, za níž vy sami zodpovídáte a v neposlední řadě i o ušlý zisk, který vám způsobí přerušení provozu.

Podnikatelé by neměli zapomínat ani na vhodné životní pojištění, které si mohou sjednat jako fyzické osoby. Pokud by totiž na vašem příjmu závisela celá vaše rodina, mohl by být případný výpadek pro ni značně problematický. Při životním pojištění se v případě vaší smrti pozůstalým vyplatí domluvená částka. Sjednat si ho můžete i na dožití, což znamená, že když dosáhnete určitého (nejčastěji důchodového) věku, bude vám sjednaná částka vyplacena. To je především u podnikatelů, u nichž se pochybuje, zda budou mít vůbec nějaký důchod, aktuální téma.

Co vše zahrnuje pojištění pro firmy

Co vám ve většině pojišťoven budou schopni pojistit? Sjednat si můžete například pojištění nemovitostí, do nichž patří sklady, dílny nebo různé nebytové a kancelářské prostory. Toto pojištění se vztahuje na živelní škody i na vandalismus. Dále je na řadě pojištění movitých věcí, jako jsou zásoby, stavební součásti, různé cennosti.

Pojištění je rovněž možné sjednat pro případ živelních škod, tak i na odcizení a vandalismus. Přichází v úvahu také pojištění odpovědnosti, kdy újma na věci, zdraví nebo na penězích vzniká jiné osobě než vám a tato osoba je po vás oprávněna požadovat náhradu. Pojistky se též vztahují na nečekané přerušení provozu a související ušlý zisk.

Pojištění zaměstnanců

Se zaměstnanci se pojí jednak úrazové pojištění, tak i zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele. K této pojistce musíte své zaměstnance přihlásit. Pojištění by se mělo vztahovat na všechny zaměstnance firmy, nikoliv ale na zaměstnavatele. Ten se musí samozřejmě pojistit zvlášť.

Zaměstnanců se týkají také odvody na zdravotní a sociální pojištění. Ty však stojí zcela bokem těchto výdajů, jelikož jeho placení se vyžaduje u všech zaměstnanců bez výjimky. Nevyužívá se na úhradu škod, ale sociální je příspěvek na důchod, nezaměstnanost a na nemocenskou. Zdravotní je zase částka, co se využívá k úhradě výdajů na zdravotní pojištění. U těchto pojistek se nedomlouvá žádná konkrétní částka, je stanovena zákonem tak, aby zaměstnanci poskytovala optimální zajištění.

Pojištění pro firmy se zalíbí drobným živnostníkům, malým i středním podnikům. Jeho sjednáním se zabývají nezávislí pojišťovací makléři, u kterých máte jistotu, že nepracují pouze pro jednu pojišťovnu. Umožní vám vybírat z několika produktů. Jestliže máte zájem o životní i neživotní pojistku, je ideální vše uzavřít najednou u jedné pojišťovny. Třeba pak dosáhnete i na výhodnější podmínky placení nebo čerpání.

 

Joomla SEF URLs by Artio