Pojištění podnikatelů

prosinec 1, 2014

pojištění podnikatelůKaždý podnikatel by měl myslet na pojištění, a to nejen v přímé souvislosti se svým byznysem, ale také po osobní stránce. Pokud máte vysoké příjmy a živíte svou rodinu, je určitě dobré ji nějak zabezpečit, pokud by se vám v budoucnu něco vážného stalo. Dnešní článek jsme se tedy rozhodli zaměřit na pojistky. Poradíme vám, co vše si nechat pojistit a jak najít vhodné pojištění.

Zájem drobným živnostníků i firem o pojištění rok od roku stoupá. Běžně můžete v televizi vidět různé přírodní katastrofy, a tak si mnoho z vás jistě uvědomuje, že i podnikání může být něčím takovým ohroženo. Přírodní katastrofa může vaše podnikání nejen narušit, ale také způsobit výraznou a neočekávanou finanční ztrátu, ze které se jen těžko dostanete.

Jaká jsou nejčastější podnikatelská rizika?

Podnikatelská pojištění tak tvoří nedílnou součást nabídky pojišťoven a obsahují dlouhý výčet pojistných produktů. Ideální je si sjednat komplexní pojistku, kterou vyřídíte u jedné vybrané pojišťovny a která pokryje veškerá vaše rizika spojená s podnikatelskou činností. O jakých rizikách můžeme nejčastěji hovořit? Z praxe vyplývá, že většina podnikatelů uzavírá pojištění na:

  • živelné a přírodní katastrofy,
  • škody vzniklé krádeží nebo vandalismem,
  • strojní a elektronická rizika,
  • přepravu nákladů,
  • finanční rizika,
  • odpovědnost za škodu nebo za vadné výrobky.

Výběr pojištění je samozřejmě nezbytné přizpůsobit i oboru, ve kterém podnikáte. Především živelné pojistky by ale u všech podnikatelů měly být samozřejmostí. Za zmínku stojí také pojištění přerušení provozu. Ten se může přerušit z mnoha různých příčin a může vám způsobit velké finanční škody. Dobře si také promyslete, na kolik se pojistíte. Zde se rovněž nevyplatí šetřit. Zajímejte se o to, jak vysokou částku vám pojišťovna v případě pojistné události dá, aby tato částka z větší části pokryla vaše náklady.

Životní pojištění pro podnikatele

Každý podnikatel by si měl také sjednat životní pojistku, která zabezpečí jeho rodinu v případě smrti. Obzvlášť pokud máte velký byznys, který ovlivňuje životní úroveň vaší rodiny, je takové pojištění opravdu nezbytné. Vybírat můžete hned ze tří typů pojištění. První je rizikové životní pojištění, které se vztahuje pouze pro případ smrti. Další dvě varianty představuje rezervotvorné životní pojištění, které funguje i jako spoření. Jedná se o kapitálové životní pojištění a o investiční životní pojištění, kde správným investováním svých prostředků můžete i hodně získat.

Výhodou kapitálového a investičního pojištění je, že si k těmto pojistkám můžete sjednat i další připojištění. V úvahu přichází například úrazové pojištění, které se vztahuje i na trvalé následky, nebo nemocenské pojištění. Jestliže podnikáte jako OSVČ, tak jistě víte, že toto pojištění z veřejných prostředků představuje pouhou almužnu. Když si ho budete platit soukromě, můžete v nemoci získat potřebnou podporu. Právě k nemocenskému pojištění je ale klasické životní pojištění podmínkou. Smlouvu na tyto produkty samozřejmě uzavíráte jako soukromá osoba.

Kde si sjednat výhodné pojištění

Zajímá vás, kde si takové pojištění můžete sjednat? Vyplatí se obrátit se na pojišťovacího poradce. Jako pojišťovací makléř působí společnost Broker Finance a.s., která má s uzavíráním pojistek již bohaté zkušenosti. Pojistku vám sjednají za výhodných podmínek a vy budete mít jistotu, že je na míru vašim představám. Přes Broker Finance si můžete uzavřít například životní pojištění, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu nebo pojištění majetku. Jelikož se podmínky pojištění stále mění, je po čase určitě dobré provést revizi smluv. Pojišťovacího poradce tedy neváhejte oslovit ani tehdy, když už nějakou pojistku platíte, aby se podíval, zda není možné nastavit si výhodnější podmínky.

 

Joomla SEF URLs by Artio