Motivační a náborové příspěvky pomohou se získáním schopných pracovníků

červenec 9, 2018

motivacni naborove prispevkyNa současném trhu práce panuje situace, která do výhody staví potenciální zaměstnance před zaměstnavateli. Je totiž rekordně nízká nezaměstnanost a ta vybízí zaměstnavatele nejen ke zvyšování mezd a platů, ale také k celé škále benefitů. Na ty mnozí pracovníci slyší lépe než jen na samotné peníze. Říkají vám něco motivační a náborové příspěvky? Pokud ne, nechte si od nás poradit, jak je správně použít.

Benefity hrají prim a pružná pracovní doba je samozřejmostí

Míra nezaměstnanosti za první čtvrtletí letošního roku klesla na neuvěřitelná 2,4 %. Mnoho zaměstnavatelů se tak snaží svým zaměstnancům nabídnout lákavé podmínky. Potřebují totiž získat nové schopné pracovníky a zároveň si musí udržet ty stávající, kteří by samozřejmě mohli odejít za lepší nabídkou u konkurence.

Jaké benefity jsou dnes nejběžnější? Patří sem třeba flexibilní pracovní doba, která usnadňuje kombinování osobního a pracovního života, nebo příspěvky na životní či na penzijní pojištění. Zaměstnanci se samozřejmě mohou zajímat i o další benefity, které zastřešují jejich vzdělávání, pracovní volno či nadstandardní finanční odměny.

Motivační příspěvky pro žáky a studenty

Motivační a náborové příspěvky jsou však zatím na trhu benefitů velkou neznámou a příliš mnoho firem je v praxi nevyužívá. Pokud chcete být napřed před konkurencí, určitě o nich zauvažujte, protože díky daňové uznatelnosti pro vás představují i atraktivní úlevu na daních.

Mezi motivační příspěvky patří třeba stipendia, příspěvky na stravování, ubytování či vzdělávání na vysoké škole. Jsou uznatelné do výše až 5 000 Kč měsíčně (v případě studia na VŠ až do 10 000 Kč měsíčně). V praxi se studentem uzavřete smlouvu, kde se po ukončení studia předpokládá s uzavřením pracovněprávního vztahu.

Náborové příspěvky pro specialisty z oboru

Další zajímavou možností jsou náborové příspěvky, které mají formu motivačního bonusu pro nové zaměstnance. Příspěvek může sahat i do desítek tisíc korun, jeho výše totiž není nijak omezena. Jeho využití se očekává především u profesí, o něž je velká nouze. Dosáhnout na něj mohou třeba programátoři, operátoři výroby nebo v poslední době i lékaři.

I tento příspěvek je samozřejmě vázán na pracovní smlouvu. Nemusí být vyplacen hned, často se vyplácí až po několika měsících (například po uplynutí zkušební doby).

Joomla SEF URLs by Artio