Máte strach podnikat? Poradíme Vám, jak se ho zbavit!

srpen 16, 2018

Rizika v podnikáníBojíte se podnikat? Máte strach, že rizik je tolik, že nemůžete uspět? Díky naší době je podnikání každým dnem jednoduší a opravdu skoro každý může začít podnikat. V době, kdy založení s.r.o. stojí 1 Kč. Stále ale od klientů slýchávám, že rizik je moc a že se bojí. Když se zeptám, čeho se bojí, hádejte, co odpoví. Nejvíce se bojím, že mi odběratel nezaplatí.

 

Minimalizujte rizika v podnikání

Ano, je to skutečně tak. Lidé, kteří podnikají mají strach, že jim odběratel nezaplatí a tím pádem nebudou mít peníze na zaplacení svých dodavatelů. Moje rada zní, GOOGLE IT. Dnešní doba má mnoho možností a v podstatě cokoliv vás napadne, už to v nějaké formě dělá někdo jiný. Můžete to dělat lépe či trochu jinak, ale většinou už tady někdo je. Takže jak moc nereálné se Vám v dnešním světě zdá, že si můžete pojistit fakturu?


Ano, je tomu opravdu tak. Touto problematikou se zabývá PojištěnáFaktura.cz. Dny, kdy jste se báli, že zkrachujete, protože vám někdo nezaplatí, jsou pryč. Tato služba je v Česku jedinečná. Přitom je to opravdu snadné. Můžete si nechat pojistit jednu fakturu či jednoho dodavatele. Samozřejmě si můžete nechat pojistit každého odběratele či každou fakturu, ale jako každé pojištění i toto pojištění má pár výjimek. Stejně jako váš vůz nepojistí, když voláte, že na něj zrovna padají kroupy a že si ho teda pojistíte, fakturu nejde pojistit, když odběratel již nesplácí.

Vyplatí se mi to?


Ptát se, kolik jste ochotní zaplatit, abyste dostali zaplaceno je poměrně bizarní otázka. Tak začneme z druhého konce. Pojistit si můžete nechat faktury od 10 000 Kč do 250 000 Kč. I zde se můžeme setkat se spoluúčastí 15 %. To znamená, že pokud vám někdo dluží 50 000 Kč, vrátí se vám 42 500 Kč. A kromě spoluúčasti u průměrné faktury zaplatíte 1-2 %. V našem případě to znamená, že tedy ze svých 50 000 Kč uvidíte okolo 42 000 Kč. Možná se to zdá jak zlodějna, ale když si představíte, že jste před chvílí měly přijít o celých 50 000 Kč., 42 000 Kč se mi zdá jako vysvobození. Nemusíte se nervovat, nemusíte nic řešit a ještě většinu svých peněz uvidíte zpět na účtu.


Pro shrnutí nebudu chodit daleko. Služba jako taková mi přijde super, už jen protože mnoho lidí právě kvůli strachu z nezaplacených faktur ani podnikat nezačne. Strach z nezaplacených faktur je tak velký, že slovo podnikatel v Česku začíná být sprosté slovo. Pokud také máte obavy, máte možnost se proti němu obrnit novou službou, která vám se vším pomůže. Jasně, spoluúčast se může zdát vysoká, ale když si spočítáte, kolik hodin byste vymáháním trávili, možná budete ještě v mínusu. Myslím, že mohu říct (spíše napsat), že je lepší mít jistotu velké většiny svých peněz než vědět, že nedostanu nic.