Kde získat peníze na začátek podnikání - pomůže banka i rodina

červen 19, 2018

penize zacatek podnikaniZafinancovat začátek podnikání není mnohdy vůbec jednoduché. Sice už nepotřebujete základní kapitál ve výši 200 000 Kč na založení obchodní společnosti, jsou zde však další výdaje, kterým se pravděpodobně nevyhnete. Peníze je potřeba investovat mnoha směry - pokrýt nejen administrativní výdaje, ale třeba i nákup materiálu či zboží na sklad nebo výdaje na propagaci.

Financování byznysu z vlastních zdrojů

Jedná se samozřejmě o ideální stav, kdy máte dostatek peněz, které chcete vložit do svého podnikání. Pokud máte rodinu a stálé zaměstnání, většinou se vám ale bohužel nepodaří našetřit dost prostředků. Stejně tak pokud začínáte podnikat při studiu nebo hned po škole. A i když vlastní peníze máte, dobře si jejich investici rozmyslete, protože jestliže nebude váš byznys úspěšný, můžete o svou investici velmi snadno a rychle přijít.

Peníze od přátel a rodiny? Raději odmítněte

I když jste na sto procent přesvědčeni, že vámi vymyšlený produkt nebo služba je ve své podstatě unikátní a přinese vám statisícové zisky, snažte se vyhnout darům či půjčkám od svých přátel či rodiny. Mnohem lépe totiž peníze vrátíte bance než svým rodičům. Pokud do vás přesto vaši blízcí chtějí investovat, stanovte si písemně ve smlouvě jasné podmínky pro splácení půjčky.

Bankovní úvěry pro začínající podnikatele

V době rostoucí ekonomiky jsou banky o něco více nakloněny podnikatelům a půjčí vám peníze na nejrůznější projekty. Nečekejte však investice ve stovkách tisíc korun ani závratně nízké úrokové sazby. Pokud nemáte žádnou podnikatelskou historii, tak raději nečekejte zázraky.

Najděte si investora

Zajímavou možností financování vašeho podnikání jsou investoři. Pokud je váš nový projekt dostatečně zajímavý, určitě časem naleznete někoho, kdo do vás vloží kromě svých vlastních finančních prostředků také své know-how a pomůže vám prosadit se na trhu. Splnit kriteria investorů však často není jednoduché. Vyžadují totiž dokonale propracovaný byznys plán a vy si na oplátku od nich budete muset nechat mluvit do řízení své firmy.

Zkuste peer-to-peer financování

Na své podnikání si můžete půjčit nejen v bance, ale přímo od lidí jako jste vy. Tento koncept úvěrů je v Čechách teprve na svém začátku. Díky rostoucí ekonomice se ale rovněž těší velké oblibě a představuje zajímavou alternativu ke konzervativním bankovním úvěrům.

Joomla SEF URLs by Artio