Jak na vymáhání pohledávek

leden 8, 2015

vymáhání pohledávekMáte nějaké faktury po splatnosti, které se vám nedaří ze svých dlužníků vymoci? Pak vám určitě doporučujeme nenechávat situaci ladem a začít ji bezodkladně řešit. Ať už se jedná o malé či velké částky, jistě je takových faktur více. Pokud se pak vše sečte dohromady, může se jednat třeba i o desítky či stovky tisíc korun, což pro žádného z nás nejsou zanedbatelné peníze.

Efektivně vymáhat pohledávky umí jen málokdo. Není totiž jednoduché dostat dlužníka před soud, a pokud se v této problematice neorientujete, může to být velmi složité. Mnoha podnikatelům se pak do takového řízení nechce pouštět, protože vědí, že je to bude stát velké množství času. Po splatnosti můžete mít nejen faktury, ale třeba i směnky nebo půjčky, pokud jste někomu poskytli peníze jako úvěr. Ať už je vaše pohledávek po splatnosti jen pár dní, nějaký týden či měsíc, můžete její řešení svěřit specialistovi, který se v této problematice vyzná a jehož snaha bude mít žádaný efekt.

Vymáhejte své dluhy efektivně

Na snadné a rychlé vymáhání pohledávek se specializuje projekt epohledavky.cz. Neváhejte navštívit jejich webové stránky, kde se na toto téma dozvíte mnoho užitečných informací. Ihned zde můžete zadat svůj případ k posouzení. To provedou právníci a další odborníci z epohledavky.cz a v co nejkratším termínu vám dají vědět, zda vám vzniká negativní či pozitivní nárok. Pokud nárok bude pozitivní, můžete samozřejmě ve vymáhání dluhu pokračovat.

Je zde několik možností, pro které se můžete rozhodnout. Nárok můžete prodat firmě epohledavky.cz a již dále nic řešit nemusíte. Ta z dlužníka sama vymůže peníze, které jí také zůstanou. Rozhodnout se můžete i pro zastoupení nároku a jednotlivé kroky řešit společně. Velkou výhodou je, že za jednání firmy nic neplatíte - vše probíhá naprosto bezplatně. Poslední možností je vlastní řešení. Takže si zde jen ověříte, zda je pohledávka vymahatelná či nikoliv a budete pokračovat sami.

Pokud se rozhodnete pro zastupování nároku, vydá se platební rozkaz, po kterém následuje nařízené jednání či exekuce. To vede k rozhodnutí a vypořádání vaší pohledávky.

Problematické vymáhání faktur

Sami se podívejte, kolik faktur máte ve své evidenci již po splatnosti. Obzvlášť ve spolupráci s novými obchodními partnery se může stát, že vám nezaplatí. Je to bohužel riziko, které při podnikání podstupujeme. Není však neřešitelné. Mnozí dlužníci peníze mají, jen vám nechtějí zaplatit. Pokud jim ale pohrozíte předžalobní upomínkou, uvidíte, že vše půjde snáze. Díky specialistům z epohledavky.cz se ale touto upomínkou již nemusíte zabývat, jelikož oni vše potřebné zařídí za vás. Specializují se na vymáhání faktur, směnek, půjček, mezd, nájemného i výživné. Svůj případ odešlete k posouzení a na e-mail vám přijde vyrozumění z jeho kontroly.

Vy sami můžete ještě před pověřením odborné firmy sice odesílat upomínky. To ale mnohdy nikam nevede. Pokud je dlužník ignoruje a zároveň vám nezvedá telefon, nebo vás už nebaví poslouchat jeho neustálé výmluvy, není nic jednoduššího než se obrátit na specialistu.

Pro vymáhání pohledávek nepotřebujete žádné speciální dokumenty. Stačí dodat poklady k faktuře a čekat na vyhodnocení. Může se jednat o fakturu za zboží, služby i za přepravu. Dokument je potřeba přiložit ke kontrole případů. Kromě faktury se může jednat třeba i o dodací list, objednávku nebo o další dokumenty, které s případem souvisejí. Vždy je potřeba podat všechny důležité informace, které vymáhání dluhu výrazně usnadní.

 

Joomla SEF URLs by Artio