Dotace pro začínající podnikatele

březen 13, 2017

začínající podnikáníZačínajícím podnikáním je obvykle myšleno, že podnikatelská historie daného podniku není delší než 3 roky. Týká se to právě vás? Přečtěte si,  k čemu jsou tyto dotace určeny.

Z širšího hlediska řeší tyto dotační programy povzbuzení regionálních ekonomik a obecně podporují konkurenceschopnost České republiky. Investiční dotace pro začínající podnikatele se týkají např.  materiálně-technického vybavení, budování podnikatelských objektů a jsou určeny i pro nákup strojů a vybavení nebo snížení energetické náročnosti budov.

Z jakých základních programů můžete vybírat?

Program rozvoje venkova směřuje svoji podporu ke zvýšení zemědělské i nezemědělské produkce, což má vést k rozvoji venkovského hospodářství v obcích do 2 000 obyvatel. Cílem je vytváření nových pracovních míst a rozvoj ekonomické struktury. Program dotuje zakládání a rozvoj menších podniků, které tyto cíle naplňují.

 

Sociální podnikání je program určený podnikatelským aktivitám, které prospívají společnosti a životnímu prostředí. Cílem je např. vytváření pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním nebo společenským znevýhodněním. Pro zhodnocení úspěšně využité dotační podpory je stejně důležitý dosahovaný zisk, jako zvýšení veřejného prospěchu.

 

Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost podporuje rozmanité výzkumné, inovační a rozvojové aktivity. Cílem je rozvíjet podnikání, které umožní získat na trhu konkurenční výhodu.

Jak dotaci získat

Na českém trhu se pohybuje velká spousta firem, které nabízí dotační poradenství. Vhodný grantový program pro vás najdou a dokonce vyplní celou žádost. Tyto služby ovšem nejsou zadarmo. Správné vyplnění žádosti však není zase taková dřina, jak se může zdát. Stačí si najít toho správného průvodce a vše klidně zvládnete úplně sami.

 

Joomla SEF URLs by Artio