Co se stalo v říjnu 2018? Aneb nejzajímavější události měsíce

říjen 30, 2018

Poohlédnutí za říjnem

Naši redakci tentokrát napadlo, že bychom vám mohli přinést shrnutí nejzajímavějších událostí z byznysu za uběhlý měsíc. Takže pokud jste neměli čas sledovat, co se děje ve světě obchodu a podnikání, udělejte si pár minut na náš přehled.

 

Říjen ve znamení Tesly

Tento měsíc byl nabytý zprávami o Tesle. Elona Muska přišly draho jeho twíty, i když se mu úplně nechtělo, nakonec vše urovnal. Tesla se také poprvé dostala do černých čísel. Elon se neustále snaží odkupovat Teslu zpět, přikoupil dalších 20 mil. dolarů akcií. Americká automobilka Tesla si zaregistrovala značku alkoholu. Bylo jim zakázáno používat výraz autonomní řízení. Nakonec se podívejte, jak je těžké ukrást Teslu.

Propad burzy

Burzy na celém světě měly rekordní propady. Výplach americké burzy se dostal následně do celého světa a všude jsme pocítili propady, a to především u technologických indexů.

ČNB ve znamení zvyšování a fronty na banány

ČNB se tento měsíc týkají dvě důležité otázky. První je postupné zvyšování úrokových sazeb. Naposledy úrokové sazby zvýšila na konci září 2018 na 1,5 % a ve čtvrtek 1.11.2018 se plánuje zvyšování na 1,75 %. Jednalo by se o 4.zvýšení v řadě.

Co tento měsíc ale rezonovalo v souvislosti s ČNB mnohem, mnohem více? Ano, jsou to ony pamětní mince, kvůli kterým se čekají i čtyřhodinové fronty. Vidina vlastnit tyto mince nebo s nimi obchodovat? Ráno dát 60 Kč a odpoledne prodat za 2500 Kč? I to je možné...  a názor numismatika?

Joomla SEF URLs by Artio